_

Kurumsal

Floteks

_

1982 yılında plastik üretimine başlayan Floteks A.Ş., Türkiye’nin rotasyon tekniği ile polietilen mamuller üreten ilk; teknolojisi ve Ar-Ge kapasitesiyle de dünyadaki benzer firmalarla yarışabilecek tek kuruluşudur. Otomotiv yan sanayi, taşıma sistemleri ve altyapı sektörlerine sayısız ürün geliştirilmiş olan Floteks, aynı zamanda 5 ile 33.000 litre aralığında polietilenden mamul yer altı, yer üstü gıda ve su depoları ile yağmur suyu depolama sistemleri, septik depolar, arıtma sistemleri, yağ ayırıcıları imal etmektedir.

25 yıldır otomotiv sektörüne üretim yapan Floteks, etkin bir kalite kontrol laboratuvarına sahiptir. Şimdiye kadar gerçekleştirdiği TÜBİTAK ve AB projeleri ile Ar-Ge yapma yeteneği kazanmış, firma içi Ar-Ge kültürü ve yapılanması oluşmuştur. TÜBİTAK, Floteks’i Ufuk 2020 projelerinden aldığı hibe fonlar ile Türkiye’nin en başarılı KOBİ sanayi kuruluşu olarak belirlemiştir.

Floteks, Subterra markasıyla plastik menhollerin yanı sıra tarım, hayvancılık ve gıda sektörleri için de yenilikçi ürünleri üretmektedir.

41Ülkeye İhracat
200+Çalışan
1kÇeşit Ürün
40+Yıllık Tecrübe